NMB Reading corner
Dobrodošli na forum NMB Reading corner koji je ogranak New Moon Balkan foruma. Ovde možete čitati sva ostvarenja Stefani Majer.
NMB Reading corner
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum ogranak New Moon Balkan foruma na kom možete čitati sva ostvarenja Stefani Majer.
 
HomeNMB ForumBlogLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Ubacivanje

Go down 
AuthorMessage
Silvermist
Moderator
Moderator
Silvermist


Posts : 117
Join date : 2010-06-26

Ubacivanje Empty
PostSubject: Ubacivanje   Ubacivanje EmptySat Jun 26, 2010 7:11 am

Mojoj majci, Kendi,
koja me je naučila da je ljubav najbolji deo svake priče
Back to top Go down
Silvermist
Moderator
Moderator
Silvermist


Posts : 117
Join date : 2010-06-26

Ubacivanje Empty
PostSubject: Re: Ubacivanje   Ubacivanje EmptySat Jun 26, 2010 7:12 am

PITANJE


Telo, dome moj
moj konju i hrtu
sta da radim ja
kad tebe vise ne bude


Gde da spavam
Kako da jasem
Sta da lovim


Kuda da idem
bez ata svog
razigranog i brzog
Kako da znam
u cestaru sta me ceka
opasnost il` blago
Kada telo, moji dobri
Veseli pas bude mrtvo


Kako li ce biti
lezati na nebu
bez krova i vrata
s vetrom mesto oka

u oblak odevena
kako da jasem.

Mej Svenson
Back to top Go down
Silvermist
Moderator
Moderator
Silvermist


Posts : 117
Join date : 2010-06-26

Ubacivanje Empty
PostSubject: Re: Ubacivanje   Ubacivanje EmptySat Jun 26, 2010 7:16 am

Prolog

Ubacivanje

Iscelitelj se zvao Gazi Preko Duboke Vode.
Posto je bio dusa, po prirodi je bio sve sto je dobro: saosecajan, strpljiv, iskren, valjan i pun ljubavi.Strepnja bese neuobicajeno osecanje za Gazi Preko Duboke Vode.
Razdrazljivost je bila jos redja.Medjutim, posto je Gazi Preko Duboke Vode ziveo u ljudskom telu, rezdrazljivost je bila neizbezna.
Dok su isceliteljevi ucenici sapatop zagorili u suprotnom kraju operacione sale, njegove usne se stisnuse u tanku liniju.Taj izraz nije prilicio usnama koje behu navikle na osmeh.
Daren, njegov redovni asistent, vide njegovu grimasu i potapsa ga po ramenu.
-Samo su radoznali, Gazi Preko-rece tiho.
-Ubacivanje nije zanimljiva niti izazovna procedura.Svaka dusa na ulici mogla bi da ga izvede u slucaju nuzde.Danas nece nista nauciti posmatrajuci.-Gazi preko je bio iznenadjen sto u svom inace mirnom glasu registruje prizvuk ostrine.
-Nikada ranije nisu videli odraslo ljudsko bice-uzvrati Daren.
Gazi Preko podize obrvu.-Zar ne vide lica jedni drugih?
Zar nemaju ogledala?
-Znas na sta mislim-divlje ljudsko bice.Jos uvek bez duse.Jednog od pobunjenika.
Gazi Preko skrete pogled ka devojcinom nesvesnom telu, koje je lezalo potrbuske na operacionom stolu.Srce mu se stezalo od sazaljenja dok se prisecao u kakvom je stanju bilo njeno jadno, slomljeno telo kad su je Tragaci doneli do Isceliteljske ambulante.Kakav je samo bol pretrpela...
Sada je, naravno, bila u savrsenom stanju-potpuno isceljena.Gazi Preko se pobrinuo za to.
-Izgleda kao svi mi-promrmlja Gazi Preko Darenu.-Svi imamo ljudska lica.A kad se probudi, i bice jedna od nas.
-Njima je to prosto uzbudljivo, to je sve.
-Dusa koju danas usadjujemo zasluzuje vise postovanja od toga da neko tako pilji u telo njenog domacina.Ionako ce joj biti veoma tesko dok se bude prilagodjavala.Nije posteno izlagati je tako.-Pod tim tako , nije podrazumevao radoznale poglede.Gazi preko primeti kako mu se ostrina opet uvlaci u glas.Daren ga ponovo potapsa po ramenu.-Bice dobro.Ovaj Tragac zeli informacije i...
Back to top Go down
Silvermist
Moderator
Moderator
Silvermist


Posts : 117
Join date : 2010-06-26

Ubacivanje Empty
PostSubject: Re: Ubacivanje   Ubacivanje EmptySat Jun 26, 2010 7:17 am

Kad cu rec Tragac , Gazi Preko uputi Darenu pogled koji se mogao opisati samo kao besan.Daren uplaseno trepnu.
-Oprosti-Gazi Preko se odmah izvini.-Nisam hteo tako negativno da reagujem.Samo strepim za ovu dusu.
Pogled mu odluta do kriogene kapsule, koja je stajala na svom postolju kraj stola.Lampica je bila svetlocrvene boje i mirovala je, sto je znacilo da je u njemu nesto u stanju hibernacije.
-Ova dusa je posebno izabrana za ovaj zadatak-rece Daren uznemirujucim tonom.-Ona je izuzetan primerak nase vrste:hrabrija od vecine.Njeni zivoti govore sami za sebe.Mislim da bi se dobrovoljno prijavila kad bismo mogli da je pitamo.
-Ko se od nas ne bi dobrovoljno prijavio kad bi se od nas trazilo da ucinimo nesto za opste dobro.No da li se u ovom slucaju radi o tome?Da li ce to posluziti opstem dobru?No dovodi se u pitanje njena voljnost, vec koliko toga se moze zahtevati od jedne duse.
I Isceliteljevi ucenici su diskutovali o dusi koja je pocivala u stanju hibernacije.
Gazi Preko je jasno cuo njihovo sasaptavanje;glasovi su im sada bivali sve glasniji od uzbudjenja.
-Zivela je na sest planeta.
-Ja sam cuo da je zivela na sedam.
-Cula sam da nikada nije provela dva zivota u domacinu iste vrste.
-Je li to moguce?
-Bila je gotovo sve.Cvet, medved,pauk...
-Svevideca Morska Trava,Slepi Mis

-Cak i Zmaj!
-Ne verujem...ne na sedam planeta.
-Najmanje sedam.Pocela je na Poreklu.
Back to top Go down
Silvermist
Moderator
Moderator
Silvermist


Posts : 117
Join date : 2010-06-26

Ubacivanje Empty
PostSubject: Re: Ubacivanje   Ubacivanje EmptySat Jun 26, 2010 7:17 am

-Stvarno?Na Poreklu?
-Tisina, molim!-prekide ih Gazi Preko.-Ako ne mozeta da posmatrate profesionalno i u tisini, onda cu morati da vas zamolim da odete.Sestoro ucenika postidjeno utihnu, i udaljise se jedni od drugih.
-Da nastavimo, Darene.
Sve je bilo spremno.Odgovarajuci medikamenti bili su poredjani pored ljudske devojke.Duga tamna kosa bila joj je skupljena ispod hirurske kape,otkrivajuci njen vitki vrat.Spavala je pod dubokom anestezijom, polako udisuci i izdisuci.Na njenoj preplanuloj kozi jedva da se video trag....nesrece.
-Zapocni proces otapanje, molim te, Darene.
Sedokosi asistent vec je cekao pored kriogene kapsule, sa sakom na brojcaniku.Povuce sigurnosni zatvarac i poce da okrece brojcanik.Crvena lampica na vrhu malog sivog cilindra poce da pulsira, trepcuci sve brze dok su sekunde proticale, menjajuci boju.
Gazi Preko se usresredio na nesvesno telo;skalpelom je poseo da zaseca kozu pri dnu lobanje subjekta sitnim, preciznim pokretima, zatim je naprskao lek koji je zaustavio krvarenje pre nego sto se rez prosirio.Gazi Preko je pazljivo zasao ispod vratnih misica, pazeci da ih ne ozledi, otkrivajuci bele kosti na vrhu kicmenog stuba.
-Dusa je spremna,Gazi Preko-rece Daren.
-I ja sam.Donesi je.
Gazi Preko je osecao Darenovo prisustvo iza sebe,i bez gledanja je znao da je njegov asistent spreman, da stoji ispruzene ruke i ceka;godinama su radili zajedno.Gazi Preko je drzao raseklinu otvorenom.
-Posalji je kuci-prosaputa.
Darenova ruka mu udje u vidno polje,drzeci u sakama blestavu srebrnu dusu koja se budila.
Gazi Preko nikada nije video izlozenu dusu a da ne bude zadivljen njenom lepotom.Dusa je sijala spram jakih lampi u operacionoj Sali, svetlija od sjajnog instrumenta u njegovoj ruci.Poput zive trake, uvijala se i komesala, protezala, srecna sto se nasla van kriogene kapsule.Njeni tanki, paperjasti nastavci,gotovo hiljadu njih, lagano su se mreskali poput valova bledosrebrne kose.Iako su sve bile ljupke, ova dusa se Gazi Preko Duboke Vode ucinila narocito gracioznom.
Nije bio usamljen u svojoj reakciji.Cuo je Darenov tihi uzdah, cuo je mrmljanje ucenika, puno divljenja.
Laganim pokretom,Daren je polozio malo svetlucajuce bice u otvor koji je Gazi Preko nacinio u devojcinom vratu.Dusa je spremno skliznula u ponudjeni prostor, spajajuci se s nepoznatim telom.Gazi Preko se divio vestini s kojom je zaposedala svoj novi dom.Njeni nastavci su se cvrsto svijali oko nervnih centara, pri cemu su se neki izduzivali i posezali dublje, do mesta koje on nije mogao da vidi, ispod i navise do mozga, ocnih zivaca, usnih kanala.
Bila je veoma brza, izrazito odlucnih pokreta.Nedugo potom, mogao se videti samo samo jos delic njenog svetlucavog tela.
-Odlicno obavljeno-prosaputa,obracajuci se njoj, znajuci da ne moze da ga cuje.Devojka je bila ta koja je imala usi, a ona je jos uvek cvrsto spavala.
Ostatak posla bio je stvar rutine.Ocistio je i zacelio ranu, naneo melem koji je zatvorio rez i naprskao prasak za saniranje oziljaka duz linije na njenom vratu.
-Savrseno kao i obicno-rece svom asistentu, koji je, iz nekog razloga,nepojmljivog Gazi Preko, nikada nije promenio ime Daren, koje je pripadalo njegovom ljudskom domacinu.
Gazi preko uzdahnu.-Zalim zbog ovoga sto sam danas uradio.
-Samo obavljas svoju duznost Iscelitelja.
-Ovo je redak slucaj kada Isceljenje nanosi stetu.
Daren stade da rasklanja pribor.Izgleda da nije znao kako da odgovori.Gazi Preko je postupao u skladu sa svojim Pozivom.Darenu je to bilo dovoljno.
Back to top Go down
Silvermist
Moderator
Moderator
Silvermist


Posts : 117
Join date : 2010-06-26

Ubacivanje Empty
PostSubject: Re: Ubacivanje   Ubacivanje EmptySat Jun 26, 2010 7:18 am

Ali nedovoljno za Gazi Preko Duboke Vode.,koji je bio pravi Iscelitelj, do same srzi svog bica.Zurio je sa strepnjom u devojcino ljudsko telo, koje je mirno pocivalo, znajuci da ce taj mir biti grubo narusen cim se probudi.Sav uzas koji je ta mlada zena iskusila u svojim poslednjim trenucima iskusice i nevina dusa koju je upravo udelio u nju.
Dok se saginjao nad devojkom, sapucuci joj na uvo,Gazi Preko je svim srcem zeleo da dusa koja pociva unutra moze da ga cuje.
-Sa srecom, mala lutalice, sa srecom.Kako bi samo zeleo da ti nije potrebna.
Back to top Go down
Sponsored content





Ubacivanje Empty
PostSubject: Re: Ubacivanje   Ubacivanje Empty

Back to top Go down
 
Ubacivanje
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
NMB Reading corner :: Knjige :: The Host-
Jump to: